Чи потрібно законодавчо регулювати медіацію?

Office building

Чи потрібно законодавчо регулювати медіацію?

Наш медіатор Олена Білозор надала коментар газеті "Юридическая практика" щодо необхідного правового регулювання медіації:

🗨️ "Вважаю, є кілька аспектів, які необхідно врегулювати в законодавчому порядку.

➡️ По-перше, мова йде про визначення самої процедури і принципів, на якій вона грунтується: добровільність, конфіденційність, самовизначення сторін, неупередженість і нейтральність медіатора. Ці принципи - серце медіації, саме вони відрізняють її від інших способів вирішення спорів і забезпечують їй необхідний рівень результативності.

➡️ По-друге, необхідно закріпити, що медіатор зобов'язаний не розголошувати інформацію, отриману від сторін. В результаті повноцінно запрацюють стаття 67 Господарського процесуального кодексу України та стаття 70 Цивільного процесуального кодексу України, що забороняють допит медіатора в якості свідка. Це дозволить захистити всі сторони процесу і, як наслідок, суттєво підвищити довіру до медіації як способу вирішення спорів.

➡️ По-третє, на мій погляд, важливо надати суддям повноваження рекомендувати процедуру медіації сторонам в суперечці. Маю на увазі не конкретного медіатора, а саму процедуру. Це підвищить поінформованість про медіацію і дасть можливість сторонам суттєво скоротити витрати і час на вирішення спору в медіації."

Коментар

 

Повний текст коментаря та коментованої статті дивіться за посиланням.

DON'T LITIGATE, MEDIATE!