Економія часу в медіації

Time-efficency in Mediation

Економія часу в медіації

Уявіть, що ви посварилися із партнером по бізнесу, і розійтися полюбовно не вдалося. І незабаром ви отримуєте повістку до суду. Починаєте шукати юристів, скасовувати або переносити зустрічі й заплановані подорожі. Заінтриговані? Навряд чи. Погодьтеся, участь у судовому процесі – не найприємніший спосіб провести вільний час.

◊   Чи є суд швидким способом вирішити конфлікт?

Судовий розгляд триває не менше двох місяців. При цьому одна зі сторін програє або залишається невдоволеною рішенням й зазвичай подає апеляцію. А це означає, що рішення суду не вступить у силу, і подальша процедура затягнеться ще щонайменше на декілька місяців.

Крім того, вирішення спорів у суді суворо регламентовано і вимагає дотримання певних процедур. Серед них оплата судового збору, подання позовної заяви, відкриття провадження, проведення засідань. До речі саме останній пункт може істотно вплинути на тривалість судового процесу, оскільки за умови неявки однієї зі сторін засідання переноситься, що може значно затягнути час розгляду спору. Не слід також залишати поза увагою особливості подачі й терміни розгляду документів у суді, інші процедури, прописані в законодавстві.

◊   Як медіація допоможе вам заощадити час

На відміну від суду, процедура медіації проходить набагато швидше й може істотно заощадити час обох сторін. Сам процес вирішення спору за допомогою медіації більш гнучкий, ніж судовий розгляд, і не обмежується суворими процедурними рамками.

У той час коли суд - це ініціатива однієї зі сторін, а друга йде на цей крок вимушено, медіація - це завжди діалог, що проходить за згодою обох сторін. А значить – вони зацікавлені досягти вирішення конфлікту в максимально стислі строки. Саме тому процес медіації триває кілька днів, рідше – кілька тижнів.

На етапі підготовки процедура медіації включає попередні дзвінки або зустрічі з кожною зі сторін, вивчення матеріалів справи, призначення спільних переговорів.

Основний метод, який застосовується при медіації, це проведення спільних та індивідуальних зустрічей із кожною зі сторін. При цьому їхня тривалість і кількість залежать від характеру спору. Його розв’язання може бути знайдено в ході однієї або декількох переговорних сесій – залежно від бажання й націленості сторін на вирішення конфлікту. А це суттєво береже час кожної зі сторін.

Крім того, у той час як судовий розгляд проводиться в чітко визначені дні, в процедурі медіації сторони можуть раціонально використовувати особистий час і призначати зустрічі тоді, коли зручно саме їм.

Висновки:

1.   До суду завжди звертається одна сторона. Відповідно й перемагає теж одна сторона. Медіація – це діалог, тут немає переможців і переможених. Сторони націлені на пошук рішення, яке задовольнить усіх, якомога швидше.

2.   Найчастіше сторона, що програла, має намір оскаржувати рішення суду, затягуючи таким чином розгляд справи. Мета медіації – знайти консенсус і вирішити конфліктну ситуацію так, щоб задоволеною залишилася кожна сторона, витрачаючи при цьому мінімум часу.

3.   Процедура медіації займає значно менше часу, ніж судовий розгляд. Економія часу при медіації може становити від декількох місяців до декількох років.

4.   Вирішення конфлікту в суді обмежується суворими процедурними та часовими рамками. Використовуючи для вирішення спору медіацію, сторони можуть зустрічатися у зручний час і не залежати від різних бюрократичних формальностей.

DON'T LITIGATE, MEDIATE!