Комфорт як перевага медіації

Comfort as an Advantage of Mediation

Комфорт як перевага медіації

Останнім часом часто можна почути фразу «Потрібно виходити із зони комфорту». Проте чи так це насправді? Адже одна справа стрибнути із парашутом, провести ніч у пустелі замість п'ятизіркового готелю, підкорити гірську вершину та отримати приємні враження. І зовсім інша – коли звичний ритм життя порушується конфліктними ситуаціями, суперечками, розлученням або розподілом майна. Більшість таких спорів переростають у судову тяганину. Утім вирішити їх можна менш болісно – за допомогою процедури медіації, однією із переваг якої і є комфорт.

◊   Особливості проведення судових засідань

Тривалість судового розгляду залежить від характеру й масштабу справи, але вся процедура щонайменше кілька місяців. Часто судові розгляди затягуються на роки. У той же час бізнес-процес не стоїть на місці. Змінюються підходи в його веденні, потреби й цілі. Зрештою ситуація в країні та світі змінюється настільки стрімко, що часто на момент вирішення конфлікту судове рішення може втратити актуальність для сторін.

Оскільки рішення суду ґрунтується на юридичних аргументах, сторони зобов'язані наймати адвокатів, які представлятимуть їхні інтереси.

Сторони жодним чином не можуть впливати на призначення дат проведення засідань і повністю залежать від рішення судді. Доводиться підлаштовуватися, змінювати плани. Крім того, справа розглядається за місцезнаходженням відповідача. Це може бути інше місто. Або навіть країна, що створює додаткові клопоти й незручності.

Судовий розгляд комерційного спору завжди публічний, тобто присутніми на ньому можуть бути всі охочі. Не може бути й мови про будь-яку конфіденційність.

◊   Комфорт як аспект медіації

Якщо суд може затягнутися на кілька місяців, а то й років, то процедура медіації займає набагато менше часу. Залежно від особливостей спору на його вирішення зазвичай іде не більше кількох тижнів.

За бажанням учасників медіації до процесу можуть приєднатися юристи, адвокати та інші експерти. Їхня допомога спрямована в першу чергу на те, щоб знайти спосіб реалізації рішення, до якого прийшли сторони.

На відміну від суду, процедура медіації проходить у зручному для обох сторін місці і в комфортних умовах.

Безсумнівною перевагою медіації при вирішенні конфліктних ситуацій є конфіденційність. Сторони можуть самі вирішувати, чи повідомляти ЗМІ не тільки про саму справу, а й про результати її вирішення. Крім того, перед початком процесу медіації всі учасники переговорів підписують угоду про нерозголошення подробиць спору та деталей вирішення конфлікту.

З огляду на все перераховане вище, комфорт сторін у процесі медіації очевидний і є його важливою перевагою перед судом.

Висновки:

1.   На відміну від суду процес медіації не затягується на довгий час.

2.   За допомогою медіації сторони можуть уникнути публічності та розголосу в ЗМІ й бути повністю впевненими в конфіденційності процесу.

3.   Усі зустрічі призначаються у зручний для сторін час, комфортних для них умовах і тривають стільки, скільки самі учасники переговорів вирішать.

DON'T LITIGATE, MEDIATE!