Медіація в будівництві та проектуванні

Mediation in Construction and Design Industry

Медіація в будівництві та проектуванні

Будівництво та проектування є однією із найприбутковіших сфер бізнесу. І в той же час однією із найбільш ризикованих. Будівництво нових об'єктів передбачає великі фінансові інвестиції, а також займає досить багато часу. До того ж галузь залежить від економічної стабільності у країні й одразу ж реагує на будь-які зміни. У період підйому економіки ми спостерігаємо її стрімкий розвиток, а під час спаду – застій.

Економічна криза, екологічні катастрофи, зміна законодавства, інші форс-мажорні обставини можуть вплинути на істотне зростання вартості проекту, до якого може бути не готова компанія-забудовник та її партнери. Звідси – неякісно проведені роботи, незавершене будівництво, напівпорожні будівлі, які простоюють роками. І як наслідок – часті конфлікти в цій сфері.

Спори у сфері будівництва та проектування можуть також виникати через недосконалість контрактів, які підписують сторони, і низький ступінь виконання сторонами умов підписаних договорів.

З огляду на те, наскільки важливою для компаній є репутація і перед інвесторами, і перед партнерами, а зниження довіри може призвести до серйозних фінансових втрат, учасники конфлікту у сфері будівництва та проектування зацікавлені в тому, щоб його вирішення пройшло максимально конфіденційно.

Українське законодавство у сфері будівництва та проектування недосконале, тому можливості ефективного вирішення конфліктної ситуації в суді обмежені. Саме тому чи не єдиним можливим способом вирішення спорів у будівництві та проектуванні та виходу із кризових ситуацій може стати медіація.

Медіація – це сучасний позасудовий спосіб вирішення спорів і конфліктів за участю нейтрального посередника – медіатора, який допомагає сторонам у досягненні згоди для прийняття взаємовигідних рішень.

Наші фахівці допоможуть вирішити спори й конфлікти між інвесторами та компаніями-забудовниками, а також забудовниками й підрядчиками, які здійснюють та/або обслуговують будівельні роботи.

Медіатори агентства DecisionLab можуть приєднатися до вирішення конфлікту під час досудового розгляду чи паралельно із судовим розглядом, а також надати допомогу у процесі виконання судового рішення.

За допомогою процедури медіації сторони зможуть налагодити діалог, вирішити конфлікт конфіденційно, уникнути розголосу в ЗМІ, а також, що важливо, зберегти імідж і репутацію.

DON'T LITIGATE, MEDIATE!