Медіація в договірних спорах

Mediation in Contractual Disputes

Медіація в договірних спорах

Підписуючи договір про співпрацю, сторони сподіваються, що таким чином контрагенти виконають узяті на себе зобов'язання, послуги будуть надані в повному обсязі, а виникнення ризиків буде зведено до мінімуму. Проте підписана угода не завжди є гарантією того, що сторони зможуть уникнути спорів і конфліктів.

Найчастіше конфлікти виникають у зв'язку з тим, що сторони по-різному розуміють і трактують зобов'язання, прийняті раніше і закріплені в письмовій угоді. Одна зі сторін може затягувати виконання зобов'язань, оскаржувати ціну договору або ж відмовлятися приймати результат за договором. Часто договірні спори виникають через відсутність зафіксованих у письмовій формі реальних умов взаємодії сторін.

Відмова виконувати умови договору не тільки призводить до неефективної співпраці між сторонами, але й впливає на загальне ставлення один до одного, призводить до матеріальних втрат і завдає шкоди репутації компаній у цілому. Наприклад, замовник робіт або послуг ніколи не порекомендує своїм колегам і партнерам підрядника, з яким у нього виникли проблеми при виконанні умов договору. Великі компанії, для яких комфорт при взаємодії і співпраці вкрай важливий, звертають особливу увагу на репутацію контрагента, оскільки хочуть бути впевненими в тому, що всі умови угоди будуть виконані сумлінно.

Для вирішення конфліктів у договірних спорах сторонам найкраще обрати процедуру медіації. На відміну від судового розгляду, медіація є менш формальною процедурою, вирішення договірних спорів відбувається набагато швидше, у комфортних умовах і за умови повної конфіденційності, що важливо для компаній, які цінують свою репутацію.

Наші фахівці, як нейтральні посередники, допомагають виявити інтереси й потреби сторін, супроводжують сторони на всіх етапах вирішення спору й пошуку оптимального рішення, яке задовольнить кожного учасника.

Медіація в договірних спорах також можлива на стадії узгодження та укладання договору, щоб визначити та погодити всі умови, які є суттєвими для сторін. Також медіація може бути застосована в процесі взаємодії за договором, паралельно із судовим розглядом або процесом виконання судового рішення.

Медіатори агентства DecisionLab допоможуть сторонам вирішити конфлікти в договірних спорах, дійти примирення та знайти взаємовигідне рішення, а також вибудувати довгострокову співпрацю, таким чином створивши надійну мережу контрагентів.

DON'T LITIGATE, MEDIATE!