Примусове виконання угод, прийнятих в медіації

Enforcement of mediation settlement agreements

Примусове виконання угод, прийнятих в медіації

Угоду за результатами медіації стане можливим пред'явити до примусового виконання.

1 серпня 2019 року в Сінгапурі буде підписана конвенція ООН, яка встановлює можливість примусового виконання міжнародних угод, що укладені за результатами медіації.

З огляду на зростаючий інтерес до медіації в комерційній сфері, Комісія ООН про право міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ) погодила фінальні тексти Конвенції про міжнародні угоди, що укладені в результаті медіації (Convention on International Settlement Agreements Resulting from Mediation) і Типового закону про міжнародну комерційну медіацію (Model Law on International Commercial Mediation).

Застосування правил конвенції зачіпає інтереси компаній, які здійснюють міжнародну комерційну діяльність. Для забезпечення виконання домовленостей, що досягнуті в медіації, конвенція встановлює можливість пред'явити до примусового виконання прийняту в медіації угоду.

Попит на медіацію обумовлений високим відсотком успішності медіації, неформальністю процедури, а також її фінансовою привабливістю в порівнянні з іншими способами вирішення спорів - арбітражем або судом.

Серед держав, представники яких брали участь в розробці, такі країни як Китай, США, Канада, Німеччина, Франція, Російська Федерація, а також Білорусь, Вірменія, Грузія.

Чи будуть ці документи ратифіковані Україною? Чекаємо реакції Міністерства закордонних справ України щодо даної конвенції і типового закону.

Текст конвенції англійською можна подивитись тут.

Агентство медіації DecisionLab надає допомогу у вирішенні спорів в комерційній сфері. Ми знаємо, як вирішити Ваш спір ефективно - швидко і без зайвих фінансових витрат.

DON'T LITIGATE, MEDIATE!