П'ЯТЬ ПОРАД, ЯК ОБРАТИ МЕДІАТОРА

FIVE TIPS ON HOW TO CHOOSE A MEDIATOR

П'ЯТЬ ПОРАД, ЯК ОБРАТИ МЕДІАТОРА

Вибір медіатора для вирішення вашого спору має першочергове значення, оскільки медіатор – це саме та людина, яка буде допомагати вам досягти найбільшого в переговорах.

В першу чергу, потрібно визначитися із запитом на медіацію. Для цього проаналізуйте, як ще можна вирішити суперечку, які є ризики, витрати, яка ймовірність кожного з сценаріїв. Якщо ви дійшли висновку про те, що вам є сенс домовлятися з іншою стороною, але ви хочете це зробити якісно, ​​починайте вибирати медіатора:

1.   Проведіть пошук медіаторів в доступних джерелах. Складіть перелік тих, хто вам бачиться досвідченим в тій сфері, в якій виникла суперечка. Наприклад, для вирішення спору за договором краще вибрати бізнес медіатора, а не сімейного медіатора, і навпаки, для вирішення питань про розлучення, дітей та спадщину, має сенс звернутися саме до сімейного медіатора. Серед бізнес медіаторів також варто пошукати тих, хто має знання у необхідній області, хоча це не є критичним, оскільки роль медіатора не надавати консультації, а супроводжувати переговори.

2.   Порівняйте освіту медіаторів, і як давно вони її отримали, чи практикували медіацію з часу закінчення навчання. Чи продовжують навчатися далі.

3.   Перевірте, чи володіють медіатори необхідними мовами.

4.   Дізнайтеся вартість їх послуг.

5.   Проведіть зустріч з тими з них, хто залишився в переліку. Важливо, щоб медіатор викликав у вас довіру. Ця людина повинна бути одночасно і такою, що може зрозуміти, і хорошим аналітиком, і тією, хто вміє тримати обговорюване питання в фокусі. Також важливо, щоб медіатор був нейтральним, тобто він не повинен активно вас підтримувати і підтримувати вашу позицію в спорі. Його завдання однаково шанобливо ставитися як до вас, так і до вашого опонента.

Обравши медіатора, підпишіть договір на проведення медіації, в якому зафіксуйте досягнуті домовленості щодо строків, оплати тощо.

Детальну інформацію про медіаторів нашого агентства можна знайти тут.

DON'T LITIGATE, MEDIATE!