Внутрішньоорганізаційна медіація

Workplace Mediation

Внутрішньоорганізаційна медіація

Маркетинг, клієнтоорієнтованість, лояльність до бренду. Сьогодні кожен власник бізнесу не тільки знайомий із цими поняттями, а й активно використовує їх для розвитку й підвищення прибутку. Однак досвідчений і далекоглядний керівник знає, що використовувати ці інструменти важливо не тільки щодо клієнтів, але і своїх співробітників, тому прагне створити для працівників такі умови, щоб вони могли, а головне хотіли виконувати обов'язки якнайкраще. Адже вже ні в кого не викликає сумніву той факт, що успіх компанії значною мірою залежить від людей, які в ній працюють. Від того, наскільки вони віддані справі, залучені до процесу, а також відчувають себе комфортно, залежить успішність і прибутковість усього підприємства. Тому, як і з будь-яким клієнтом, відносини із співробітниками потрібно вибудовувати правильно.

Конфлікти – невід'ємна частина нашого життя. Так чи інакше, вони виникають у нашому повсякденному житті. Інша справа – як компанія вирішує їх. Ідеться, звичайно ж, не про дрібні побутові, а серйозні конфлікти, які негативно впливають на роботу компанії або загрожують довгими судовими позовами.

Утім, яким би масштабним не був конфлікт, його можна вирішити за допомогою діалогу. Для цього правильно залучати незалежного експерта, який допомагає сторонам вибудувати взаєморозуміння та дійти згоди.

Медіація – це сучасний позасудовий спосіб вирішення спорів та конфліктів за участю нейтрального посередника – медіатора, який допомагає сторонам в обговоренні їхніх відмінностей та досягненні згоди для прийняття взаємовигідних рішень.

Багато компаній (не лише міжнародні, а віднедавна й українські) для вирішення конфліктів обирають внутрішньоорганізаційну медіацію, за допомогою якої вдається уникнути судових позовів, досягається примирення, а також будуються міцні взаємини й підвищується ефективність роботи команди.

Внутрішньоорганізаційна медіація застосовується в різних ситуаціях. Наприклад, для вирішення спорів між співробітниками одного або декількох відділів, керівниками департаментів, директорами, трудовим колективом і власником, а також між будь-якими іншими співробітниками, які є ключовими для підприємства. Наші фахівці неодноразово допомагали компаніям у супроводі спільної роботи над внутрішніми проектами та у впровадженні нових процесів і процедур.

Внутрішньоорганізаційна медіація дозволяє встановити ефективну взаємодію між членами команди, усунути недоліки в роботі компанії та вдосконалити якість внутрішніх процесів. Крім того, за допомогою медіації вдається переорієнтувати співробітника із парадигми мислення «все погано, я всім незадоволений» на «чого хочу та що цікаво», що також підвищує його продуктивність.

Залучення медіатора для вирішення спорів не тільки допомагає уникнути судових позовів і пов'язаних із цим фінансових витрат, а також свідчить про те, що роботодавець піклується про свою команду, прагне налагодити діалог, співпрацю й конструктивно вирішити конфлікт. А це підвищує лояльність співробітника до компанії.

Ми, медіатори агентства DecisionLab, за допомогою медіації допомагаємо дійти згоди в суперечці, вирішити конфлікт і найголовніше – зробити це швидко, конфіденційно й без розголосу.

DON'T LITIGATE, MEDIATE!